Здавалося б, зробили, будинок засяяв. Усе зайве з фасаду прибрали. І для будівельників, і для операторів, і для фахівців КП «ОІМ» завдань було чимало, як завжди буває на об'єктах культурної спадщини.
Як упорядкувати, перекласти або демонтувати мережі в будинках, на фасадах і дахах - ми знаємо і займаємося цим щодня. Буває дуже складно, але все вирішується.
Історія виявилася довгограючою. Два телерепортажу, два сюжети на нашому сайті, кілька робочих нарад з перекладки кабельних мереж на фасаді і в арці будинку. Всеж-таки об'єкт культурної спадщини в історичній частині міста, з пошкодженими фігурами атлантів з боків арки.
Судячи по відгуках і лайкам відвідувачів нашого сайту, реставрація - найбільш вдячна тема.
Таких оповідань в декількох частинах в нашій практиці чимало. І цей об'єкт з тієї ж серії. Початок шляху відзначено телерепортажем на який прийшло чимало відгуків. У тому числі і на наш сайт.
Коли цей об'єкт став на порядок денний, всі сторони причетні до цієї справи розуміли, що це складний і нетиповий випадок. Він не перший в нашій практиці, т. К. Ряд будинків, реставрованих в останні роки в центрі міста, мали схожі проблеми. Відмінність в тому, що цей будинок поки не об'єкт реставрації і вирішувати проблему доведеться в індивідуальному порядку і без додаткового фінансування.
Метр за метром, дом за домом. Работы по реставрации и ремонту домов в исторической части города идут. Может не так быстро, но постоянно. Чтобы было быстрее, надо перенести силовые кабели и телекоммуникации в специальную подземную канализацию, внутрь дворов. Пока таковой нигде нет.
Очередь на реставрацию дошла и до этого дома. Одна из первых задач — Перекладання многочисленных телекоммуникационных и силовых кабелей, которые часто уложены вперемешку.